جمعه, 12 مهر 1398 19:25

سیزدهم مهرماه مطابق با پنجم اکتبر روز جهانی معلم بر معلمان شریف ایران و جهان مبارک باد.
مجمع فرهنگیان ایران اسلامی

روز جهانی معلم

 

چهارشنبه, 10 مهر 1398 19:25

پیام تسلیت مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در پی درگذشت پدر گرامی جناب آقای داوود محمدزاده، معاون محترم وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی:

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله انا الیه راجعون

جناب آقای داوود محمدزاده، معاون محترم وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش درگذشت پدر گرامی تان موجب تأثر و تألم خاطر گردید.

پیام تسلیت مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در پی درگذشت پدر گرامی جناب آقای داوود محمدزاده، معاون محترم وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی

"مجمع فرهنگیان ایران اسلامی" مصیبت وارده را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم، غفران و رحمت الهی، برای بازماندگان صبر جزیل و برای شما سلامتی مسألت دارد.

کمیته اطلاع رسانی مجمع فرهنگیان ایران اسلامی

پنج شنبه, 04 مهر 1398 20:59

برگزاری مراسم «مهمانی لاله‌ها» در ۱۹ هزار گلزار شهید کشور

همزمان با پنجمین روز از هفته دفاع مقدس گلزار شهدای سراسر کشور با عنوان مراسم «مهمانی لاله‌ها» غبار روبی و عطر افشانی خواهد شد.به گزارش ایسنا، مراسم «میهمانی لاله‌ها» با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز (پنجشنبه چهارم مهرماه) در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس به‌عنوان «شهیدان، جانبازان، آزادگان و فخرآفرینان» در گلزار بهشت‌زهرا (س) تهران و در ۱۹ هزار گلزار مطهر شهدا در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

برگزاری مراسم «مهمانی لاله‌ها» در ۱۹ هزار گلزار شهید کشور

این مراسم با هدف تجلیل از شهیدان و ایثارگران دفاع مقدس، مدافعان حرم، شهدای فاجعه منا، شهدای هسته‌ای، شهدای ترور و شهدای امنیت و خانواده‌های معظم آنان و با حضور مسئولان کشوری، استانداران، فرمانداران، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی، اقشار مختلف مردم و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران  برگزار خواهد شد.

همچنین گلزار شهدای اهل تسنن در استان‌های مرزی و گلزار شهدای اقلیت‌های مذهبی هم غبار روبی و عطرافشانی خواهد شد.

پنج شنبه, 04 مهر 1398 21:00

رییس جمهوری در نشست مطبوعاتی در نیویورک

نشست مطبوعاتی رئیس جمهوری با رسانه‌های بین المللی در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل آغاز شد.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی طی سخنانی در ابتدای نشست خبری خود با رسانه‌های بین‌المللی در حاشیه هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل با تاکید بر ضرورت استقرار صلح در منطقه و پایان جنگ خونین در یمن، اظهار کرد: ما در سفرمان به مقر عمومی سازمان ملل طرح صلح هرمز را اعلام کردیم که در مسائل مربوط به خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان راهکار مناسبی برای تفاهم و همکاری بیشتر جهت تامین امنیت و پایان یافتن جنگ یمن را عملیاتی می‌کند.

وی افزود: ما همچنین درباره مسائل دو جانبه میان کشور خودمان با سایر کشورهایی که در سفرمان با آنها دیدار داشتیم، گفت‌وگو کردیم. روحانی با تاکید بر اینکه نطق وی در سازمان ملل چهار چوب سیاست‌های جمهوری اسلامی برای تامین صلح جهانی را مشخص کرد گفت: ما همچنین گفت‌وگوهایی با رسانه‌ها و اندیشمندان آمریکایی داشتیم که البته آف د رکورد بود اما در آن‌ها مسائل خوبی مطرح شد و به نظرم گفت‌وگوهای مفیدی را انجام دادیم.

رییس جمهوری در نشست مطبوعاتی در نیویورک

در ادامه رییس جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسش خبرنگار  CBS مبنی بر اینکه آیا ایران می‌تواند اسنادی نشان دهد که مشخص کند موشک‌های پرتاب  شده به سمت تاسیسات آرامکو نه از جانب شما که از جنوب و از سوی یمن پرتاب شده‌اند، اظهار کرد: یک حمله‌ای به تاسیسات نفتی شده است آن وقت چرا ما باید توضیح دهیم؟ ما در فارسی مثلی داریم و می‌گوییم نه سر پیاز هستیم نه ته پیاز. یک جنگ خونین در منطقه رخ داده که بی ثمر و غلط است و در چنین جنگی مردم یمن نیز حق دفاع مشروع از خود دارند و باید که از خود دفاع کنند.

روحانی تصریح کرد: نیروهای یمنی دارای موشک‌های برد بلند هستند و پهپاد هم دارند و این چیزی نیست که از کسی پنهان مانده باشد. آن‌ها بارها به مناطق مختلف عربستان حمله کرده‌اند. پس آن‌هایی که به ما اتهام می‌زنند باید خودشان مدرکی علیه ما نشان دهند که اگر چنین حمله‌ای ازجنوب انجام نشده یا از شمال و از شرق بوده، پس مدرکش کجاست؟ آن مدرک را ارائه کنند.

وی با اشاره به گفت‌وگوهای خود با سران سه کشور اروپایی که بیانیه‌ای درباره دخالت ایران در حمله به تاسیسات آرامکو منتشر کرده بودند، اظهار کرد: من با رهبران برخی کشورهای اروپایی که اظهارات نادرستی درباره ایران داشتند گفت‌وگو کردم و از آنان پرسیدم مدرک شما علیه ما چیست. پاسخ آن‌ها این بود که ما مدرکی نداریم اما فکر می کنیم توانمندی یمن کمتر از چنین حمله‌ای است و من هم در پاسخ گفتم آیا عدم شناخت شما از توانایی‌های یمن دلیل می‌شود که به دیگران تهمت بزنید و آن‌ها دیگر جوابی نداشتند که بدهند.

روحانی یادآور شد: من به آن‌ها گفتم که اگر مدرکی دارید شخصا برای من ارسال کنید. اما بایدبگویم که به جای این حرف‌ها لازم است که شعله‌های جنگ را خاموش کرد.من به سران کشورهای انگلیس آلمان  و فرانسه که مشغول ارسال اسلحه برای جنگ یمن هستنداعلام می‌کنم که این کار را متوقف کنند و به جای آن برای استقرار صلح وارد گفت‌وگو با عربستان شوند. یمنی‌ها آمادگی خود را برای این گفت‌وگوها اعلام کرده‌اند به شرطی که امارات و عربستان حملات خودرا متوقف کنند اما تا به حال که چنین نشده است و عربستان حملات خود را به زنان، کودکان و مردم بی‌گناه یمن ادامه داده است.

یکشنبه, 31 شهریور 1398 21:34

قابل توجه معلمان و والدین کلاس اولی

یک روانشناس کودک و نوجوان معتقد است:عامل اصلی مدرسە هراسی اضطراب جدایی و هراس اجتماعی است. برای آمادە سازی کودکان جهت رفتن بە مدرسە، والدین باید کودکان خود را باور داشتە باشند، همچنین برای تقویت حس اعتماد بە نفس در کودکان با سپردن وظایف بسیار کوچک بە کودک خود حس توانایی را بە او القا و در صورت موفقیت کودکان درصدد تشویق آنها برآیند زیرا اعتماد بە نفس با موفقیت های پی در پی بە وجود می‌آید. سوالاتی از قبیل شغل پدر، مادر و محل زندگی آنها کە حتی باعث آزار و اذیت روحی در برخی از کودکان می‌شود و گاهی اوقات این قبیل سوالات کودکان را بە دروغ وا می‌دارد، پس توصیە می شود کە معلمان از طرح این سوالات بە شدت خودداری کنند.

قابل توجه معلمان و والدین کلاس اولی

یکشنبه, 31 شهریور 1398 21:35

وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری امروز از اجرای  اصل ۳۰ قانون اساسی می گوید

 حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری امروز : " به نظرم اصل ۳۰ قانون اساسی به صورت خیلی‌خوب الان در آموزش و پرورش اجرا می شود"

اصل ۳۰ قانون اساسی جهت اطلاع: "دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سر حد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد!"

وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری امروز از اجرای  اصل ۳۰ قانون اساسی می گوید

 

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی