آینده خودروهای بدون راننده: 9 درصد فروش جهان در سال 2035

  • پنج شنبه, 12 دی 1392
  • نوشته شده توسط 

یک بررسی علمی نشان می دهد خودروهای بدون راننده (خود راننده ) تا سال 2035 میلادی 9 درصد از کل فروش خودرو در جهان را به خود اختصاص خواهند داد.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، موسسه آمریکایی "آی اچ اس اوتوموتیو" ارائه دهنده مشاوره در زمینه تولید خودرو در گزارشی پیش بینی هایی را درباره وضعیت تولید خودرو در 2 دهه آینده اعلام کرد.

براساس این گزارش، خودروهای بدون راننده که برای حرکت در خیابان ها و جاده ها نیازی به دخالت انسان نخواهند داشت 9 درصد از کل فروش خودرو در جهان را به خود اختصاص خواهد داد.

"ایگل یولیوسن" تحلیلگر در این موسسه در این باره گفت: در این تحقیق منظور خودروهایی هستند که بدون نیاز به هر گونه تمرکز ذهنی از سوی راننده، حرکت می کنند.

چنین خودروهایی هم اکنون فروخته نمی شوند اما پیش بینی شده از حدود سال 2025 این نوع از خودروها نیز در معرض فروش و استفاده مردم قرار بگیرند.

همچنین پیش بینی شده است در سال 2025 حدود 230 هزار دستگاه از این نوع خودروها در جهان فروخته شود. این رقم کمتر از یک درصد از فروش خودرو در سال 2025 است. پیش بینی شده در این سال 115 میلیون خودرو در سراسر جهان فروخته شود.

این تحلیلگر اضافه کرد: در سال 2035 میلادی تعداد خودروهای بدون راننده (خودراننده)  به 11.8 میلیون خودرو معادل 9 درصد از کل خودروهایی که در این سال به فروش خواهند رسید یعنی 129 میلیون خودرو خواهد بود.بخش عمده فروش خودروهای خودراننده در سال 2035 مربوط به بازارهای قدیمی فروش خودرو مانند آمریکا، اروپای غربی و ژاپن خواهد بود.

همچنین میانگین رشد فروش خودروهای خودراننده از میانگین رشد فروش خودروهای برقی نیز پیشی خواهد گرفت. دلیل این موضوع رشد قیمت باتری خودروهای برقی اعلام شده است.

خودروهای بدون راننده با استفاده از دوربین های مختلف، اشعه لیزر و دستگاه های حسگر مکان خود در جاده را شناسایی می کند و توانایی اتخاذ اقدامات لازم برای جلوگیری از برخورد با خودروهای دیگر را دارد.

9746 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در علمی
کد خبر: 251

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی