امروز: شنبه 27 بهمن 1397 برابر با 16 فوریه 2019

علمی

پنج شنبه, 12 دی 1392

یک بررسی علمی نشان می دهد خودروهای بدون راننده (خود راننده ) تا سال 2035 میلادی 9 درصد از کل فروش خودرو در جهان را به خود اختصاص خواهند داد.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، موسسه آمریکایی "آی اچ اس اوتوموتیو" ارائه دهنده مشاوره در زمینه تولید خودرو در گزارشی پیش بینی هایی را درباره وضعیت تولید خودرو در 2 دهه آینده اعلام کرد.

براساس این گزارش، خودروهای بدون راننده که برای حرکت در خیابان ها و جاده ها نیازی به دخالت انسان نخواهند داشت 9 درصد از کل فروش خودرو در جهان را به خود اختصاص خواهد داد.

پنج شنبه, 12 دی 1392

خوشبختانه ایران بعد از انقلاب توانست سینمای پیشرو و نوینی را به دنیا ارائه کند هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی. مثلا در ایران هر سال به طور متوسط حدود 80 تا 90 فیلم ساخته می شود و هم به جهت کیفی با حضور در جشنواره های بین‌المللی و حضور در بازارهای بین المللی توانسته عرض اندام کند.

چهارشنبه, 11 دی 1392

ارتش آمریکا بزودی سربازان این کشور را به پهپاد جدیدی با وزن یک کیلوگرم مجهز می‌کند که ظاهری شبیه پرنده دارد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، استفاده از پهپادهای پیشرفته در مأموریت‌های جاسوسی و شناسایی، طی سال‌های اخیر بشدت افزایش یافته است؛ بال‌هایی با زاویه عقب گرد (sweep back) و ملخ کوچک از ویژگی‌های اصلی اغلب پهپادهای امروزی محسوب می‌شوند.

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی