برنامه‌های اقتصادی و درآمدزایی آموزش و پرورش

  • یکشنبه, 25 خرداد 1393
  • نوشته شده توسط 

وزیر آموزش و پرورش با تشریح برنامه‌های اقتصادی و درآمدزایی آموزش و پرورش گفت: با اجرای ۱۷ برنامه اقتصادی، منابع خوبی جذب آموزش و پرورش می‌شود

علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا شما قصد تبلیغ در آموزش و پرورش به جهت درآمدزایی دارید؟»، اظهار داشت: قصد درآمدزایی داریم منتهی درآمدزایی که منطبق با مأموریت و منطبق با فرهنگ حاکم بر مدارس ما باشد.

وی افزود: بدیهی است که به هر طریقی تولید منبع نمی‌کنیم؛ در حوزه اقتصادی 17 برنامه نوشته‌ایم و با رئیس جمهور ملاقاتی داشتیم و به استحضار وی رساندیم که هر 17 برنامه را تأیید کرد و به رئیس دفتر خود دستور داد که هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

 

فانی با بیان اینکه به یک کمیته سه نفره مأموریت ویژه دادم تا پیگیری‌های بیرونی این 17 برنامه را انجام دهند و به سمت اجرا برویم، خاطرنشان کرد: با اجرای این 17 برنامه منابع خوبی جذب آموزش و پرورش می‌شود و یا بهره‌وری منابع موجود آموزش و پرورش افزایش پیدا می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به یکی از این برنامه‌های اقتصادی که خرید آموزش از مدارس غیردولتی است، تصریح کرد: ممکن است یک مدرسه‌ای با تورم دانش‌آموز مواجه باشد و یک مدرسه غیردولتی در نزدیکی این مدرسه باشد که ظرفیت خالی داشته باشد؛ می‌توانیم سرریز این دانش‌آموزان را به آن مدرسه بفرستیم و آن مدرسه غیردولتی از ورشکستگی خلاص می‌شود، ضمن اینکه دانش‌آموز هم به مدرسه می‌رود.

وی در گفت‌وگو با فارس افزود: با این کار به تدریج می‌توانیم با توسعه مدارس غیردولتی، بار دولت را به لحاظ تأسیس مدرسه کم کنیم، اما این مغایر اصل 30 قانون اساسی نیست؛ به هر حال آن دانش‌آموزی که به مدرسه غیردولتی می‌رود هزینه‌اش را دولت پرداخت می‌کند؛ این یکی از آن هفده برنامه است که اگر نهایی شد، اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

14349 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در فرهنگی
کد خبر: 277

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی