چاپ این صفحه

شهرداری‌ها مکلفند عوارض پنج درصد را در حمایت از آموزش و پرورش به این نهاد فرهنگی اختصاص دهند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران ،حسن خیریانپور در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد با گرامیداشت هفته بسیج این نهاد مردمی را سبب بالندگی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی با اشاره به اینکه پنجم آذر روز بسیج مستضعفان یادآور رشادت‌های بسیجیان در دوران شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران است، افزود: یکی از ویژگی‌های بسیج، مردمی و فراگیر بودن آن در کشور است.

خیریانپور با بیان اینکه بسیج وابسته به هیچ گروه و حزب خاصی نیست، تصریح کرد: نهاد بسیج در توانمندسازی درون کشور اثرگذار بوده و نقش بازدارنده‌ای در مقابل هجمه‌های بیگانگان دارد.

وی شورای آموزش و پرورش را یکی از مهم ترین و قانونی‌‌ترین شوراهای استان دانست و ادامه داد: به ‌منظور تحقق مشارکت و نظارت مردم، بهره‌گیری از همه منابع و امکانات برای تاسیس، توسعه، تجهیز فضاهای آموزش و پرورش و تسهیل در فعالیت‌های این نهاد فرهنگی و خدمات‌رسان شورایی به این منظور شکل گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه در آستانه تدوین بودجه سال 94 هستیم پیگیری‌های لازم باید صورت گیرد، یادآور شد: برای تدوین برنامه ششم توسعه کشور کارگروه‌هایی در استان شکل گرفت.

این مسئول با تاکید بر اینکه فصل آموزش و پرورش برای استان مهم است و در تدوین برنامه ششم توسعه نقش موثری در احصا مشکلات برنامه پنجم و رفع آن در برنامه جدید دارد، افزود: برنامه ششم با دو هدف توازن منطقه‌ای و توسعه و رفع نابرابری بین استان‌ها فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: اداره کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس مازندران در جذب اعتبارات عمرانی سهم خود تلاش کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مازندران استفاده از فناوری الکترونیکی در سیستم اداری را از تاکیدات دولت دانست و گفت: آموزش و پرورش مازندران در اجرای هوشمندسازی مدارس تشکیلات اداری استان و شهرستان‌ها را باید مجهز به فناوری نوین الکترونیکی کند.

وی با بیان اینکه شهرداری‌ها مکلفند عوارض پنج درصد را در حمایت از آموزش و پرورش به این نهاد فرهنگی اختصاص دهند، خاطرنشان کرد: اگر شهرداری در اختصاص این اعتبار به آموزش و پرورش سهل‌انگاری کرد بعد از تذکر برخورد قانونی اعمال می‌شود.

خیریانپور افزود: آموزش و پرورش از طریق فصل ورزش و فرهنگ و هنر می‌تواند در توزیع اعتبارات استانی سهم‌بری داشته باشند. وی با اشاره به اینکه شورای آموزش و پرورش مازندران پیگیر یکپارچه‌سازی مدیریت مراکز پیش دبستانی است، یادآور شد: عملکرد شرکای آموزش و پرورش درباره برنامه‌های انسداد بی‌سوادی در طول سال باید ارزیابی و به شورای آموزش و پرورش گزارش شود.

مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه استانداری مازندران نیز با اعلام اینکه 75 درصد اعتبارات استانی امسال تخصیص یافت، گفت: استانداری مازندران در تخصیص اعتبار یک میلیارد تومانی برای هوشمندسازی مدارس تاکید بر توزیع شهرستانی دارد.

 
13787 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در فرهنگی
کد خبر: 321